Logo

امکانات پایه نرم‌افزار شامل حداقل امکانات مورد نیاز جهت مدیریت یک مجموعه با یک پزشک/دندانپزشک است. این امکانات برای شما امکان مدیریت پرونده‌ها، ثبت پذیرش و درمان، نوبت دهی، ارسال پیامک‌های دستی و خودکار، ضبط صدا، ثبت گزارش درمان با قلم دیجیتال، دریافت گزارشات متنوع از بخش‌های مختلف و مدیریت بیمه‌های پایه (تأمین اجتماعی و سلامت) به همراه قابلیت ارسال نسخ آنلاین فراهم می‌آورد.

لیزر موهای زائد یکی از خدمات رایج در مراکز زیبایی است. ژنیک سامانه‌ای تخصصی برای پذیرش لیزر دارد. در این سیستم می‌توانید دستگاه‌های مختلف، نواحی بدن، پکیج‌های ترکیبی و اپراتورهای خود را تعریف کرده و سیستم در زمان پذیرش تمام موارد را کنترل و محاسبه خواهد کرد. می‌توانید قدرت لیزر برای هر بیمار را تعیین کرده و در صورت لزوم ضریب افزایش هزینه برای هر بیمار اعمال نمایید. سیستم در سامانه حقوق و دستمزد امکان محاسبه خودکار کارانه اپراتور را نیز دارد.

لابراتوار یکی از امکانات اختصاصی و ضروری دندانپزشکان است. با استفاده از این ماژول می‌توانید سفارشات لابراتوار را ثبت نموده، وضعیت آنها را پیگیری کرده و مدیریت مالی لابراتوار را انجام دهید.

لابراتوار به سیستم نوبت‌دهی متصل بوده و در صورتی که یک سفارش به مرحله‌ای برسد که نیاز باشید نوبتی برای بیمار ثبت شود، این مورد به پرسنل هشدار داده خواهد شد.

پنل آنلاین بیماران یکی از امکانات بسیار کاربردی و منحصر به فرد ژنیک است. در این سیستم یک پنل اختصاصی بر روی دامنه شما ایجاد شده و بیمار می‌تواند در آن ورود کرده یا ثبت نام نماید. این پنل امکان ثبت نوبت آنلاین، درخواست مشاوره آنلاین (مشاوره با پرداخت هزینه)، تیکت بین بیمار و مجموعه و همچنین مشاهده سوابق نوبت و  پرونده بیمار را فراهم می‌کند.

اگر از طریق وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی با بیماران خود در ارتباط هستید، این ماژول برای شما ضروری خواهد بود.

فرم ساز یکی از امکانات میانی سیستم بوده و در بخش‌های مختلف سامانه امکان استفاده دارد. شما می‌توایند هر نوع پرسشنامه دلخواه را ایجاد نموده و جهت معاینه و ثبت گزارش پزشکی بیماران از آن استفاده نمایید. این سیستم به سامانه مدیریت درمان پیشرفته متصل بوده و به صورت خودکار می‌تواند نمودارهای پزشکی را رسم نماید. همچنین از این سیستم می‌توانید در سامانه نظر سنجی، ثبت نوبت آنلاین، لابراتوار دندانپزشکی (به زودی) و... استفاده نمایید.

پیامک هوشمند امکان ارسال پیامک‌های هوشمند متصل به درمان را فراهم می‌آورد. با استفاده از این امکان می‌توانید سیستم را به گونه‌ای تنظیم نمایید تا بعد از ثبت یک درمان خاص بعد از چند دقیقه مراقبت‌های بعد از درمان ارسال شده، چند روز بعد پیامکی جهت اطمینان از موفقیت درمان ارسال شده و چند ماه بعد بیمار را جهت ادامه یا تمدید درمان پیگیری نماید.

با استفاده از این ماژول می‌توانید تنظیمات امنیتی پیشرفته‌تری ایجاد نمایید. به عنوان مثال لیست از IPهای مجاز را تعریف کرده تا کاربران مدنظر شما تنها از طریق IPهای مذکور امکان اتصال به سیستم را داشته باشند. همچنین می‌توانید ورود دو مرحله‌ای پیامکی با استفاده از تلفن همراه ادمین را فعال نمایید یا سیستم را به گونه‌ای تنظیم نمایید تا ورود کاربران به ادمین از طریق پیامک اطلاع رسانی شود. این سیستم گزارشات پیشرفته امنیتی را نیز به سیستم شما اضافه خواهد کرد.

شما با استفاده از این ماژول می‌توانید انواع رسید‌های درمان، پرداخت، نسخ الکترونیک، پذیرش و... را از طریق پرینتر حرارتی چاپ نمایید.

این ماژول بخش نامه‌نگاری نرم‌افزار را نیز برای شما فعال می‌کند. در سیستم نامه‌نگاری امکان تعریف سربرگ اختصاصی پزشک فراهم بوده و می‌توانید انواع پیش‌نویس‌های نامه را تعریف نمایید تا در صورت لزوم نامه‌های خود را بر روی سربرگ اختصاصی خود چاپ نمایید.

این ماژول شرایطی را فراهم می‌کند که در بخشهای مختلف نرم‌افزار جستجوهایی پیشرفته بر اساس پارامتر‌های مختلف داشته باشید و بتوانید از نتایج جستجوهای خود را به صورت آماری و نموداری مشاهده نمایید.

با استفاده از این ماژول می‌توانید طرح درمان ایجاد کرده، اپراتور و یا دستیار برای درمان مشخص نموده و برای آنها درصد یا کارمزد تعیین نمایید. 

سیستم مدیریت درمان‌های چند مرحله‌ای، مانند درمان ایمپلنت یا اندو در دندانپزشکی یا درمان‌های چند مرحله‌ای زیبایی و همچنین تعیین زمان مشخص جهت ارائه خدمت از سایر ویژگی های این ماژول است. 

همچنین می‌توانید کلیه پارامترهای پاراکلینیکی (FBS, TSH و...) و علائم حیاتی (ضربان قلب، فشار خون و...) را ثبت نمایید تا سیستم به صورت خودکار نمودارهای لازم را رسم نماید.

عملکرد اصلی پیگیری درمان‌های انجام شده برای بیماران است. با این ماژول می‌توانید سیستم را به گونه‌ای تنظیم نمایید که در زمان مشخصی پس از انجام درمان پیگیری بیمار را به شما یادآوری کرده و گزارش پیگیری را در سیستم ثبت نمایید.

مطب‌های شلوغ همواره نیاز به سیستمی جهت کنترل اتاق انتظار خود هستند. فراخوان یک سیستم قدرتمند و کارآمد جهت کنترل اتاق انتظار شما خواهد بود. شما می‌توانید بر روی مانیتور یا تلویزیون اتاق انتظار خود لیست افراد در انتظار یا آخرین افراد فراخوانی شده را نمایش دهید و سیستم نیز زمانی که پزشک بیمار بعدی را فراخوانی کرد، شماره بیمار را به صورت صوتی اعلام می‌کند.

یکی از جذاب ترین روش‌های حفظ وفاداری بیماران به مجموعه ایجاد حس تعلق است. شما می‌توانید با استفاده از این ماژول برای بیماران کارت هوشمند از نوع RFID یا مغناطیسی (کارت بانکی) صادر نمایید. این کارتها قابلیت استفاده جهت جستجوی بیماران در بخش‌های مختلف را داشته و علاوه بر آن امکان اتصال به باشگاه مشتریان، سیستم کیوسک و مانیتور یونیت را نیز خواهند داشت.

همچنین این کارت‌ها قابلیت استفاده در سیستم حضور و غیاب پرسنل را نیز دارند.

(تهیه سخت افزار کارتخوان و کارت بر عهده مشتری بوده و می‌بایست سخت افزارهای مورد تأیید ژنیک تهیه شود. در صورت تمایل می‌توانید از طریق تیکت درخواست خرید سخت افزار و کارت توسط ژنیک را ثبت نمایید.)

 ژنیک امکان اتصال به سنسورهای اثر انگشت Suprema را دارد. با استفاده از این سنسورها می‌توانید اثر انگشت بیماران را ثبت کرده تا جهت جستجو از آن استفاده نمایید. البته مهمترین استفاده از این ماژول ثبت ورود و خروج کاربران جهت سیستم حقوق و دستمزد است. دقت نمایید برای استفاده از این آپشن برای حضور و غیاب کاربران می‌بایست ماژول حقوق و دستمزد نیز تهیه شده باشد.

(تهیه سخت افزار سنسور اثر انگشت بر عهده مشتری بوده و می‌بایست سنسور مورد تأیید ژنیک تهیه شود. در صورت تمایل می‌توانید از طریق تیکت درخواست خرید سخت افزار توسط ژنیک را ثبت نمایید.)

باشگاه مشتریان از قدرتمندترین امکانات نرم‌افزار است و امکان اتصال به سیستم کارت بیماران را نیز دارد. این سیستم علاوه بر امکان دسته‌بندی خودکار بیماران بر اساس خدمات دریافتی، مشخصات فردی و هزینه انجام شده، قابلیت اجرای طرح‌های مختلف تخفیفی نظیر، اعتبار، کش بک، درصد تخفیف و... را داشته و می‌تواند شرایط اعطای پاداش به معرف را نیز فراهم نماید.

باشگاه مشتریان ضمن ایجاد شرایط جذب و وفاداری بیماران امکان سرند (فیلتر) آنها را نیز برای شما فراهم خواهد کرد.

جهت دریافت خدمات پشتیبانی، امکان ارسال تیکت و چت آنلاین با پشتیبان به صورت رایگان فراهم شده است. در صورتی که فکر می‌کنید نیاز به خدمات تلفنی جهت دریافت پشتیبانی دارید، می‌توانید این ماژول را تهیه کرده تا در ساعات اداری بتوانید خدمات مورد نیاز خود را به صورت تلفنی دریافت نمایید.

یکی از مهمترین ملزومات هر مجموعه‌ اقتصادی مدیریت دقیق مالی است. سیستم حسابداری ژنیک یک سیستم استاندارد بوده که با تولید اسناد سیستمی و همچنین فراهم آوردن امکان ثبت اسناد دستی، هزینه، برداشت، سهامداران و... گزارشات متعدد مالی را تولید کرده تا امکان مدیریت مالی دقیق مجموعه فراهم شود.

هر مجموعه‌ای که با کالاهای مصرفی سر و کار داشته باشد ناگزیر به استفاده از سیستم‌های انبارداری خواهد بود، سیستم انبارداری ژنیک علاوه بر کنترل موجودی کالاهای مصرفی شما، کمبود موجودی کالاها یا نزدیک بودن زمان انقضاء آنها را نیز یادآوری می‌کند. این سیستم ضمن امکان تولید لیست خرید خودکار، گزارشات متعدد مالی و آماری و گرافیکی را تولید کرده تا انبار خود را به بهترین شکل مدیریت نماید.

قابلیت مهم این سیستم، اتصال انبار به درمان است و این یعنی می‌توانید سیستم را به گونه‌ای تنظیم نمایید تا در زمان ثبت یک درمان، به صورت خودکار کالای مد نظر خود را از انبار خارج نمایید.

ماژول بیمه‌های تکمیلی و مدیریت مالی بیمه از ماژول‌های منحصر به فرد نرم‌افزار بوده و ضمن امکان ثبت درمان‌های بیمه‌ای مربوط به بیمه‌های تکمیلی، گزارش کامل معرفی‌نامه‌ها را تولید می‌کند.

قابلیت ویژه این ماژول، تولید صورتحساب بیمه به صورت دستی و خودکار است که با استفاده از آن می‌توانید امور مالی مربوط به بیمه را به ساده ترین و دقیق ترین شکل ممکن انجام دهید.

یکی از قدرتمندترین امکانات نرم‌افزار سیستم حقوق و دستمزد است. این سیستم از 3 بخش تشکیل شده است :

حضور و غیاب پرسنل : امکان ثبت حضور و غیاب پرسنل جهت محاسبه ساعات کارکرد و حقوق ساعتی که با استفاده از سیستم اثر انگشت، کارت هوشمند، کلمه عبور و پیامک قابلیت اعتبارسنجی را دارد.

حقوق و دستمزد پرسنل : با تعریف قراردادهای پرسنلی سیستم به صورت خودکار بر اساس حضور و غیاب صورت پذیرفته برای پرسنل فیش حقوقی صادر خواهد کرد. این سیستم به بخش درمان متصل بوده و امکان محاسبه کارانه را نیز برای پرسنل دارد.

حقوق و دستمزد پزشکان : قراردادهای کاری پزشکان نیز در سیستم امکان ثبت داشته و علاوه بر تمام امکانات حقوقی پرسنل، سیستم می‌تواند به صورت خودکار بر اساس مبلغ پرداختی بیماران یا درمان‌های ثبت شده و همچنین هزینه‌های صورت پذیرفته برای پزشکان فیش حقوقی صادر کند.

این سیستم هوشمند بوده و مغایرت‌ها را به صورت خودکار اصلاح خواهد کرد.

این قابلیت این امکان را فراهم ‌می‌آورد که در زمان ثبت پرداختی بیمار، مبلغ به صورت خودکار برای دستگاه پوز ارسال شده و بیمار تنها کلمه عبور خود را وارد نماید تا از اشتباهات فردی در کشیدن کارت جلوگیری شود. 

شما می‌توانید سیستم خود را به درگاه پرداخت آنلاین نیز متصل نمایید تا در پنل آنلاین بیماران امکان پرداخت آنلاین هزینه نوبت یا پرداخت بدهی خود را داشته باشند.

این سیستم همچنین کلیه مشخصات تراکنش شامل شماره مرجع، پیگیری و شماره کارت مشتری را نیز در سیستم مالی ثبت می‌کند.

سیستم صندوق داری برای مجموعه های بزرگ که دارای صندوق مستقل هستند ساخته شده است. در این سیستم بخش‌های مختلف می‌توانند قبض صندوق صادر کرده تا بیمار در بخش صندوق آن را پرداخت نماید. این سیستم قابلیت اتصال به پنل آنلان بیماران و کیوسک را نیز داشته و می‌توانید گزارش قبوض پرداخت نشده خود را نیز دریافت نمایید.

اگر در مجموعه خود با تصاویر یا فایلها سر و کار دارید، سیستم مدیریت فایلها و تصاویر ژنیک ابزاری بسیار ضروری و کارآمد برای شما خواهد بود. این سیستم امکان ضمیمه هر نوع فایل دلخواهی به پرونده بیمار را فراهم آورده و می‌توانید میان فایل‌های مختلف جستجو کرده و دسترسی مناسبی به اطلاعات خود داشته باشید. این سیستم به صورت پیشفرض 5GB فضا در اختیار شما قرار می‌دهد که برای عمده کاربران کافی خواهد بود.

یکی از کاربردی ترین و مهمترین امکانات مورد نیاز یک مجموعه دندانپزشکی اتصال به تجهیزات تصویر برداری است. اگر RVG، PSP یا دوربین داخل دهانی دارید با استفاده از این ماژول می‌توانید آن را به ژنیک متصل نموده تا تصاویر مربوطه را در پرونده بیمار ذخیره نمایید.

ژنیک به تمام دستگاه‌هایی که از پروتوکل Twain پشتیبانی کنند متصل خواهد شد.

مرکز تماس یک سیستم با قابلیت اتصال به VoIP و Caller Id است. با تهیه مرکز تماس می‌توانید مشخصات مخاطب (تماسهای ورودی و خروجی) را مشاهده کرده و گزارشی از تماسهای مجموعه داشته باشید. لیست تماسهای هر فرد در پرونده شخص قابل مشاهده بوده و کاربران شما می‌توانند برای تماسهای تلفنی گزارش نوشته و برای آنها برچسب انتخاب نمایند.

مرکز تماس در حال حاضر امکان اتصال به سیستم تلفن ابری همکاران و دستگاه‌های ضبط مکالمه را دارد.

(تهیه سخت افزار  بر عهده مشتری بوده و می‌بایست دستگاه مورد تأیید ژنیک تهیه شود. در صورت تمایل می‌توانید از طریق تیکت درخواست خرید سخت افزار توسط ژنیک را ثبت نمایید.)

مبلغ کل
تومان
سود شما از این خرید
تومان
مالیات بر ارزش افزوده
تومان
دوره پرداخت
مبلغ قابل پرداخت
تومان

پروفایل کاربر

مرکز پشتیبانی

مقالات آموزشی
در حال بارگذاری...
درخواست‌های پشتیبانی در جریان
در حال بارگذاری...

وظایف

شارژ سامانه پیامکی